odchudzanie
  Start » Katalog » Zestawy promocyjne » Moje konto  |  Koszyk  |  Zamówienie  |  Szukaj   

serwis dla sportowcówodżywki olimp

Akcesoria (50)
Aminokwasy (171)
Batony (18)
Glutamina (37)
Hmb (31)
Kreatyna (113)
Literatura (5)
Napoje izotoniczne (32)
Odchudzanie (188)
Odzież sportowa (8)
Odżywki białkowe (228)
Odżywki typu Gainer (129)
Odżywki węglowodanowe (41)
Pozostałe (120)
Produkty energetyczne (39)
Regeneratory stawów (31)
Stacki, Boostery, Volumizery (97)
Witaminy i minerały (80)
Zestawy promocyjne (17)
Zma i tribulus (53)
Żele, kremy, maści (4)

Kontakt


Dieta
Kulturystyka
Odchudzanie
Mięsnie
Sterydy
Suplementy
Trening

TREC Zestaw na masę XL

WSPANIAŁY ZESTAW NA MASĘ

W skład zestawu wchodzą:

TREC Mass XXL 4,8kg

TREC Creatine FC Micro 400 kap.

TREC Anabolic BCAA System 300 kap.

 

Opis produktów:


Mass XXL

MASS XXL to kompleks długołańcuchowych węglowodanów oraz najwyższej jakości białek serwatki. Jest produktem przeznaczonym do wspomagania organizmu we wszystkich dyscyplinach sportu, a w szczególności dla sportowców, którym zależy na uzyskaniu szybkiego przyrostu masy ciała oraz zwiększeniu rezerw energetycznych podczas intensywnych treningów.

Skład:

MASS XXL został opracowany na bazie wysokiej jakości 80% koncentratu białka serwatki oraz odpowiednio dobranych mono-, oligo- i polisacharydów. Białko serwatkowe użyte do produkcji MASS XXL charakteryzuje się najwyższą wartością biologiczną, maksymalnym stężeniem aminokwasów BCAA oraz glutaminy (substancji warunkujących uzyskanie efektu anabolicznego). Odpowiednio dobrane proporcje węglowodanów o różnym indeksie glikogenicznym zapewniają równomierne dostarczanie niezbędnych kalorii. Preparat został dodatkowo wzbogacony o witaminy niezbędne do prawidłowych przemian białek i węglowodanów w organizmie.
Skład:
mieszanka hydrolizatów węglowodanów o różnych współczynnikach glikogenicznych, koncentrat białka serwatkowego 80, witaminy.

Stosowanie:

Systematyczne stosowanie preparatu MASS XXL w połączeniu z racjonalną dietą oraz odpowiednio dobranym treningiem powoduje znaczny przyrost masy ciała. W celu uzyskania szybszych efektów MASS XXL najlepiej łączyć z kreatyną oraz glutaminą.br> MASS XXL to dodatkowy, pełnowartościowy posiłek o niskiej zawartości tłuszczu.

Zalecana dawka dzienna to około 150g - 280g.

Preparat należy stosować najlepiej w dawkach podzielonych 3 - 4 razy dziennie po 50g - 70g preparatu. Jednorazową porcję należy dokładnie rozmieszać z 250 ml mleka lub wody używając do tego shakera lub miksera (jedna łyżka stołowa to ok.15g preparatu).

W dni treningowe: Jedna porcja zalecana jest 1,5 godziny przed treningiem, druga do 0,5 godziny po treningu. Pozostałe porcje najlepiej spożywać pomiędzy posiłkami.
W dni nietreningowe: 3 - 4 razy dziennie pomiędzy posiłkami.

Wartość odżywcza w 100g:

czekolada
Białko 20,0g
Węglowodany 71,5g
Tłuszcz 0,50g

truskawka
Białko 20,0g
Węglowodany 77,35g
Tłuszcz 0,0g

wanilia
Białko 20,0g
Węglowodany 78,30g
Tłuszcz 0,0g

Wartość energetyczna w 100g:

czekolada
· 1575 kJ / 370,5 cal

truskawka
· 1654,95 kJ/389,4 cal

wanilia
· 1671,1kJ / 393,2cal

ZAWARTOŚĆ AMINOKWASÓW w 100g :

alanina 0,96g
arginina 0,54g
kwas asparaginowy 2,24g
cystyna 0,58g
kwas glutaminowy 3,54g
glicyna 0,40g
histydyna 0,40g
izoleucyna *1,22g
leucyna *2,14g
lizyna 1,82g
metionina 0,42g
fenyloalanina 0,66g
prolina 1,26g
seryna 1,1g
treonina 1,42g
tryptofan 0,34g
tyrozyna 0,56g
walina *1,14g
* aminokwasy rozgałęzione BCAA

Zawartość witamin w 100g :

witamina E 5.00 mg (25% RDA*)
tiamina 0.35 mg (25% RDA)
rybolflawina 0.40 mg (25% RDA)
witamina B6 0.50 mg (25% RDA)
witamina B12 0.25 mcg (25% RDA)
kwas pantotenowy 1.50 mg (25% RDA)
niacyna 4.50 mg (25% RDA)
folacyna 50,0 mcg (25% RDA)
biotyna 37.5 mcg (25% RDA)
witamina C 15,0 mg (25% RDA)
*RDA - rekomendowane dzienne zapotrzebowanie


TREC Creatine FC Micro
 

Kreatyna to jeden z najczęściej używanych suplementów stosowanych w kulturystyce. Jest substancją podobną do białek, zbudowaną z trzech aminokwasów: metioniny, argininy oraz glicyny. Niewielkie ilości kreatyny przechowywane są w komórkach mięśniowych, a jej rola sprowadza się do wytwarzania i przenoszenia adenozynotrójfosforanu (ATP), tzw. głównej cząsteczki odpowiedzialnej za produkcję energii.

Działanie:
Już po kilku dniach stosowania kreatyny, mięśnie stają się większe i bardziej "napompowane" - jest to efekt zwiększenia ilości kreatyny w mięśniu o około 50%. Dochodzi wtedy do szeregu reakcji, które powodują, że komórki mięśniowe wchłaniają więcej wody. Zwiększona objętość komórki wywołuje napięcie wewnątrzkomórkowe, a organizm odbiera to jako sygnał anaboliczny - tym samym pobudza mięśnie do przyrostu masy oraz siły. Efektem stosowania kreatyny jest natychmiastowa poprawa wydolności organizmu, dzięki której dłuższe, intensywniejsze treningi przyśpieszają budowanie mięśni oraz przyczynią się do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej. Przy pierwszym cyklu kreatynowym można uzyskać od 4 do 6 kg beztłuszczowej masy mięśniowej. Warunkiem osiągnięcia takich efektów jest prawidłowa suplementacja kreatyny.

Spożywanie:
I. Pierwszy sposób składa się z trzech faz:
A. Faza nasycenia - trwa 5 dni. W tym okresie należy codziennie spożywać kreatynę w podzielonych dawkach po 5g każda. 1 i 2 dzień 30g -25g (6-5x5g); 3 dzień 25g-20g ( 5-4x5g.); 4 dzień 20g-15g (4-3x5g); 5 dzień 15g -10g (3-2x5g).
Kreatynę przyjmuje się zawsze na pusty żołądek (około 15 min. przed posiłkiem), rozpuszczoną w wodzie najlepiej z dekstrozą.

B. Faza podtrzymania - trwa od 5 do 7 tygodni. W dni treningowe przyjmuje się kreatynę w dwóch dawkach po 5g. Pierwszą porcję zaleca się na 30 minut przed treningiem rozpuszczoną w wodzie, a drugą bezpośrednio po treningu w postaci napoju złożonego z 5g kreatyny z dodatkiem około 40g dekstrozy. Można dodać do tego 10g L-glutaminy lub 20g peptydu glutaminy.
W dni bez treningu najlepiej pierwszą dawkę kreatyny (około 3g) wypić rano bezpośrednio po przebudzeniu z dekstrozą, co spowoduje szybsze odnowienie zapasów glikogenu. Drugą dawkę w ilości 3 g najlepiej spożyć w połowie dnia, również z dekstrozą.

C. Faza odpoczynku - trwa od 4 do 6 tygodni. Jest to okres bez dawkowania kreatyny, równocześnie treningi powinny być mniej intensywne.
II. Drugi sposób podobny jest do pierwszego, pomija się tylko fazę nasycenia. Sposób przyjmowania jest zatem taki jak w punkcie B i C.

Należy pamiętać, że kreatyna jest silnie działającym środkiem anabolicznym (pobudzającym do budowania mięśni), ale nie zawiera w sobie substancji budujących. Niezbędne jest zatem łączenie kreatyny z takimi preparatami jak białko (najlepiej serwatkowe) czy L-glutamina lub peptyd glutaminy, które są podstawowym budulcem mięśni. Bardzo dobre efekty uzyskuje się również podczas łączenia kreatyny z silnym antykatabolicznym preparatem jakim jest HMB.

Jak zwiększyć skuteczność:
- stosowanie kreatyny razem z cukrem "dekstrozą", aby zwiększyć wydzielanie insuliny, która "wtłacza" kreatynę do komórek mięśniowych;
- picie dużych ilości wody (do 3 litrów dziennie);
- zmniejszenie spożycia tłuszczy, gdyż tłuszcz w pożywieniu utrudnia wchłanianie kreatyny;
- unikanie stosowania napojów zawierających kofeinę i guaranę;
- przyjmowanie odpowiedniej dawki magnezu i lecytyny, które są podstawowym śródłem organicznego fosforu;
- spożywanie kreatyny na "pusty" żołądek;
- dostarczenie do organizmu takich pierwiastków jak: chrom, cynk , wanad ponieważ ich niedobór wpływa niekorzystnie na magazynowanie kreatyny przez komórki mięśniowe;
- prawidłowe dostarczanie antyoksydantów oraz kompleksu witamin z grupy B.

Skład: monowodzian kreatyny, żelatyna wołowa (składnik kapsułki), stearynian magnezu.

Wartość odżywcza w 1 kapsułce /1 kapsułka (800mg)/:
- Białko 112 mg,
- Węglowodany 0 g,
- Tłuszcz 0 g,

- Monowodzian kreatyny 688 mg,

Wartość energetyczna 1 kapsułki g: ,90kJ / 0,45kcal.

 


TREC Anabolic BCAA System

Anabolic BCAA System jest suplementem zawierającym optymalnie dobrane proporcje aminokwasów rozgałęzionych: izoleucyny , leucyny i waliny. Aminokwasy te należą do grupy substancji egzogennych czyli takich, których organizm nie potrafi sam syntetyzować. Branched Chain Amino Acids (BCAA) stanowią ok.40% suchej tkanki mięśniowej organizmu, dlatego też obniżenie ich stężenia w organizmie doprowadza do redukcji tkanki mięśniowej. Anabolic BCAA System został dodatkowo wzbogacony o wit.B6, zwiększającą przyswajanie aminokwasów oraz taurynę, która blokuje wytwarzanie serotoniny dzięki czemu wzrasta znacznie wytrzymałość wysiłkowa.

Działanie:
Intensywny trening doprowadza szybko do wyczerpania zapasów energii zgromadzonych w mięśniach w postaci glikogenu. Kolejnym "paliwem" dla mięśni są aminokwasy (cząsteczki białek budujących mięśnie), szczególnie te o łańcuchach rozgałęzionych (BCAA).Gdy pula aminokwasów nie zostanie szybko uzupełniona dochodzi do obniżenia ich stężenia w organizmie efektem czego jest zmniejszenie masy tkanki mięśniowej - efek katabolizmu wysiłkowego.
Zastosowanie aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach przed rozpoczęciem treningu prowadzi do odbudowy uszkodzonej tkanki mięśniowej zanim nastąpi jej redukcja.
Systematyczne dostarczanie aminokwasów egzogennych w kolejnych okresach po treningu, niezbędne jest do prawidłowej odnowy białek mięśniowych .Prawidłowa ich podaż ma duże znaczenie w utrzymaniu dodatniego bilansu azotowego, czyli stanu anabolicznego (budującego).
Anabolic BCAA System pośrednio wpływa na wydzielanie hormonu wzrostu (HGH) oraz insuliny, bardzo silnego hormonu anabolicznego.
Aminokwasy BCAA, a w szczególności izoleucyna znacznie hamują proces powstawania tłuszczu zapasowego co korzystnie wpływa na jakość uzyskiwanej muskulatury.

Przeznaczenie:
Anabolic BCAA System przeznaczony jest do wspomagania wysiłku fizycznego we wszystkich dyscyplinach sportu o dużej intensywności treningu.
Zwiększone jednak zapotrzebowanie na aminokwasy pojawia się przede wszystkim u ciężko trenujących kulturystów oraz sportowców trenujących sporty siłowe.

Pamiętaj!
Systematyczne stosowanie Anabolic BCAA System potęguje przyrost masy i siły mięśni oraz znacznie podnosi wydolność organizmu.

Dostępne opakowania:
120 i 240 kapsułek po 800 mg.

Skład: aminokwasy rozgałęzione (l-izoleucyna, l-leucyna, l-walina), tauryna, witamina B6.

Wartość odżywcza w 1 kapsułce:
- Białko 793 mg,
- Węglowodany 0 g,
- Tłuszcz 0 g.

Zawartość w 1 kapsułce:
- L-izoleucyna 224 mg,
- L-leucyna 199 mg,
- L-walina 127 mg,br> Zawartość w 1 kapsułce: - L-izoleucyna 224 mg, - L-leucyna 199 mg, - L-walina 127 mg,
- Tauryna 125 mg,
- Wit.B6 0,67 mg (33,5 % rekomendowanego dziennego zapotrzebowania).
Łącznie aminokwasów BCAA 550 mg

Sposób użycia Anabolic BCAA System:
W dni treningowe: 1-2 kapsułek na każde 10 kg wagi ciała 45 min przed treningiem.
W dni nietreningowe: 2-3 razy dziennie po 1 kap.na każde 20 kg wagi ciała ok.30 min przed posiłkiem.
Preparat należy popić ok. 300 ml wody lub soku.

Uwaga!!!
Unikać łączenia Anabolic BCAA System (w jednej dawce) z produktami zawierającymi białko.

Data dodania produktu: 10 grudzień 2005.
Recenzje