odchudzanie
  Start » Katalog » Pozostałe » Moje konto  |  Koszyk  |  Zamówienie  |  Szukaj   

serwis dla sportowcówodżywki olimp

Akcesoria (50)
Aminokwasy (171)
Batony (18)
Glutamina (37)
Hmb (31)
Kreatyna (113)
Literatura (5)
Napoje izotoniczne (32)
Odchudzanie (188)
Odzież sportowa (8)
Odżywki białkowe (228)
Odżywki typu Gainer (129)
Odżywki węglowodanowe (41)
Pozostałe (120)
Produkty energetyczne (39)
Regeneratory stawów (31)
Stacki, Boostery, Volumizery (97)
Witaminy i minerały (80)
Zestawy promocyjne (17)
Zma i tribulus (53)
Żele, kremy, maści (4)

Kontakt


Dieta
Kulturystyka
Odchudzanie
Mięsnie
Sterydy
Suplementy
Trening

OLIMP Hialumax Duo 30 kap.

Mocne stawy, nawilżona skóra!

Hialumax Duo to wyjątkowy, innowacyjny suplement uzupełniający codzienną dietę w kwas hialuronowy tj. składnik strukturalny i funkcjonalny tkanki łącznej, który zapewnia jej właściwe nawodnienie oraz odporność mechaniczną. Jest to naturalny biopolimer, niezbędny w budowie proteoglikanów tworzących wszystkie struktury stawowe, a także jeden z głównych składników macierzy zewnątrzkomórkowej skóry właściwej, który zapewnia jej jędrność, elastyczność i atrakcyjny gładki wygląd.

Czym jest kwas hialuronowy?

Paradoksalnie nie jest on pod względem chemicznym kwasem, lecz zbudowanym z powtarzających się podjednostek dwucukrowych naturalnym biopolimerem. W porównaniu do innych cząsteczek występujących w ludzkim organizmie osiąga on wielkie rozmiary. Dlatego też kwas hialuronowy określany jest mianem wielkocząsteczkowego  polisacharydu (wielocukru). Jest to cząsteczka kluczowa dla funkcjonowania tkanki łącznej, w szczególności dla stawów i skóry. Dzięki swojej specyficznej budowie kwas hialuronowy posiada olbrzymi potencjał do wiązania wody, każda jego cząsteczka jest w stanie związać blisko 250 cząsteczek tej cieczy. Dlatego ten naturalny biopolimer posiada tak niebywałe zdolności biomechaniczne. Po pierwsze zapewnia on tkankom właściwy stopień nawodnienia, po drugie spaja i smaruje ich struktury nadając im elastyczność. Często kwas hialuronowy określany jest mianem „tkankowego kleju”. Wraz z wiekiem ilość powstającego w naszym organizmie kwasu hialuronowego maleje, pojawiają się pierwsze objawy starzenia. Najszybciej obserwowane są one w obszarze skóry, która stopniowo wiotczeje, traci swoją jędrność, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Na dodatek zaczyna nam strzykać w stawach, zmniejsza się zakres ich ruchu i zdolności motoryczne. Ponadto proces degeneracji tkanki łącznej jest znacznie szybszy u osób uprawiających sport amatorski i wyczynowy, oraz u ludzi dotkniętych nadwagą. Nie bez znaczenia pozostaje również wpływ zanieczyszczeń środowiska naturalnego, promieniowania UV oraz złej diety. Wszystkie te czynniki przyspieszają niekorzystne zmiany w obszarze tkanki łącznej – utratę jej właściwości mechanicznych oraz spadek ilości zawartej w niej wody.

Jak Hialumax  Duo™ wspomaga pracę stawów?

Kwas hialuronowy to niezwykle istotna substancja pełniąca w obszarze naszych stawów dwie bardzo ważne funkcje. Po pierwsze jest to element budulcowy proteoglikanu występującego w zewnątrzkomórkowej substancji podstawowej chrząstki, jej wewnętrzny kręgosłup, odpowiedzialny za jej szczególne właściwości mechaniczne. Do długiej nici kwasu hialuronowego przyłączone są cząsteczki siarczanu keratanu i siarczanu hondroityny, które obdarzone ładunkami odpychają się jak dwa zgodnie naładowane bieguny magnesów. Dzięki takim oddziaływaniom chrząstka może amortyzować odkształcające ją siły, gdyż budujące ją struktury odginają się z powrotem po zdeformowaniu. Po drugie kwas hialuronowy pełni ważną rolę funkcjonalną, ze względu na swoją zdolność do wiązania wody, utrzymuje on właściwy stopień nawilżenia struktur stawowych. Jest on jednym z głównych składników mazi stawowej zapewniającej odpowiednie smarowanie pracującym stawom, która ochrania ich powierzchnie przed prowadzącym do ich degeneracji wycieraniem. Po dotarciu do stawów kwas hialuronowy może je smarować, a ponadto stymulować do bardziej efektywnej produkcji własnej mazi. Z mechanicznego punktu widzenia kwas hialuronowy służy jako absorber wstrząsów i smarownica, nie dziwi więc fakt, że niedobór tak ważnej cząsteczki związany jest z nieprzyjemnymi konsekwencjami — takimi jak uczucie “skrzypienia” albo “ścierania” prowadzącymi do degradacji chrząstek i dokuczliwości ze strony stawów. Regularna suplementacja kwasem hialuronowym pomaga ochronić stawy przed niekorzystnymi zmianami, poprawić ich nawilżenie, smarowanie oraz komfort ich pracy.

Jak Hialumax  Duo™ wpływa na stan skóry?

Kwas hialuronowy zawarty w preparacie jest również esencjonalnym składnikiem budującym struktury naszej skóry. Jest on substancją odpowiedzialną za wiązanie wody w naskórku, ale przede wszystkim buduje on macierz zewnątrzkomórkową skóry właściwej. Głębokie warstwy skóry są odpowiedzialne za jej szczególne właściwości mechaniczne oraz przekazywanie składników odżywczych. Przy właściwej ilości kwasu hialuronowego skóra jest dobrze nawilżona, jędrna, odżywiona ale również doskonale elastyczna i odporna na odkształcenia mechaniczne powstające w wyniku pracy mięśni szkieletowych. Przy niedoborze kwasu hialuronowego, który może być skutkiem starzenia się organizmu, niewłaściwej diety, nadmiernej ekspozycji na szkodliwe frakcje promieniowania słonecznego, zanieczyszczenia środowiska czy nawet klimatyzacji, skóra traci stopniowo swoją zdolność do zatrzymywania wody. Wynikiem tych zmian jest wiotczenie jej struktury, osłabienie transportu składników odżywczych, nadmierne wysuszenie. Skóra traci swoją jędrność            i gładkość, pojawiają się zmarszczki, bruzdy, „kurze łapki”, które z czasem ulegają pogłębieniu i stają się jeszcze bardziej widoczne. Hialumax Duo™ pomaga uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego w skórze, korzystnie wpływając na jej funkcjonowanie, strukturę oraz wygląd.

Komu polecany jest Hialumax  Dduo™?

Preparat polecany jest jako suplement diety uzupełniający niedobory kwasu hialuronowego, pozwalający na poprawę kondycji i funkcjonowania tkanki łącznej.

HIALUMAX  DUO™ w szczególności polecany jest jako:

  • protektor aparatu ruchu, którego uzupełnianie jest wskazane u osób narażonych na przeciążenia stawów spowodowane długotrwałym wysiłkiem fizycznym, sportem, nadwagą oraz ochronnie dla osób w wieku podeszłym
  • środek poprawiający wygląd skóry, wspomagający utrzymanie prawidłowego jej nawodnienia, w szczególności dla osób posiadających suchą cerę lub zmarszczki, uczęszczających na solarium, pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach, w okresie letnim
  • uzupełnienie zabiegów kosmetycznych lub ortopedycznych z wykorzystaniem iniekcji kwasu hialuronowego, wpływające na przedłużenie ich efektywności.

Skład w 1 kapsułce:

  • Kwas hialuronowy 40 mg

Sposób użycia:

  • skóra : 1 kapsułka raz dziennie
  • stawy : 1-2 kapsułki dziennie

Preparat zaleca się stosować przez 2 miesiące i w razie potrzeby ponownie po 1-2 miesiącach przerwy. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Data dodania produktu: 08 wrzesień 2009.
Recenzje