odchudzanie
  Start » Katalog » Wysyłka i zwroty Moje konto  |  Koszyk  |  Zamówienie  |  Szukaj   
serwis dla sportowcówodżywki olimp

Akcesoria (50)
Aminokwasy (171)
Batony (18)
Glutamina (37)
Hmb (31)
Kreatyna (113)
Literatura (5)
Napoje izotoniczne (32)
Odchudzanie (188)
Odzież sportowa (8)
Odżywki białkowe (228)
Odżywki typu Gainer (129)
Odżywki węglowodanowe (41)
Pozostałe (120)
Produkty energetyczne (39)
Regeneratory stawów (31)
Stacki, Boostery, Volumizery (97)
Witaminy i minerały (80)
Zestawy promocyjne (17)
Zma i tribulus (53)
Żele, kremy, ma¶ci (4)

Kontakt


Dieta
Kulturystyka
Odchudzanie
Mięsnie
Sterydy
Suplementy
Trening

Oczywiście żadne cudowne pigułki wyszczuplające nie zastąpią diety i ruchu. Jeżeli naprawdę chcemy podjąć walkę z nadwagą, musimy skończyć z objadaniem się i leżeniem na kanapie. Podstawę leczenia otyłości stanowi oczywiście niskoenergetyczna dieta (1000-1500 kcal) zaplanowana na kilka tygodni, a nie na"cudowny tydzień".

Jeśli jest połączona z ćwiczeniami fizycznymi, daje najlepsze i najszybsze wyniki. Aby ten wysiłek przyniósł efekty, trzeba go również rozsądnie zaplanować. Najbardziej skuteczne jest opracowanie wraz z trenerem własnego zestawu ćwiczeń sprzyjających utracie wagi, a dostosowanych do naszego wieku, trybu życia itp. Dopiero taki duet powoduje przyspieszone zużywanie zapasów tłuszczu, który nagromadził się w ciele. Organizm pozbawiony energii dzięki ograniczeniu pożywienia spala zapasy zgromadzone w komórkach tłuszczowych, zwłaszcza przy zwiększonej aktywności fizycznej.

Kiedy takie leczenie nie wystarcza, w uzasadnionych przypadkach proces odchudzania można wspomagać terapią farmakologiczną po konsultacji z lekarzem. Przepisywane na recepty leki hamują apetyt lub działanie lipazy trzustkowej, co zmniejsza wchłanianie tłuszczu z przewodu pokarmowego.

Można wypróbować też koktajle witaminowe stanowiące substytut codziennych posiłków. To dobre rozwiązanie dla osób, które w krótkim czasie chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów, jednak ich stosowanie często daje efekt jo-jo, czyli po kuracji organizm szybko wraca do poprzedniej wagi. Można je zatem zastosować jednorazowo lub wspierać się nimi przy niskokalorycznej diecie. Koktajle i "wspomagacze" diety w pigułce oszukują głód i usprawniają przemianę materii podczas kuracji odchudzającej. Oczywiście żaden z nich nie może zastąpić diety (chociaż czasami takie obietnice pojawiają się na opakowaniach czy w reklamach tego typu produktów), ale może sprawić, że będzie ona mniej uciążliwa i szybciej osiągniemy upragnioną wagę.

Środki wspomagające odchudzanie można podzielić na kilka grup:
Preparaty zmniejszające łaknienie.
Zazwyczaj zawierają specjalne wypełniacze pochodzenia naturalnego, które zmniejszają uczucie głodu, bo pęcznieją w żołądku - dają uczucie sytości i zmniejszają apetyt (np.  Ultra Ripped firmy ULTIMATE).
Sporą grupę stanowią też pigułki niwelujące uczucie wilczego apetytu na słodycze na bazie chromu, odgrywającego ważną rolę w regulowaniu metabolizmu glukozy (np. Gtf Chrom Organiczny firmy OLIMP,  Chrom Organiczny firmy FITMAX,  Chrom Plus NATURELL)

Preparaty wspomagające spalanie tłuszczu.
Nazywane też pożeraczami tłuszczu (ang. fat burner) zawierają składniki przyspieszające spalanie tłuszczu (m. in. L-karnitynę, kwas hydroksycytrynowy HCA, L-lizynę, inozytol, lecytynę, metioninę, cyjankobalaminę, kwas linolinowy i oleinowy, pikolinian chromu) obniżające poziom cholesterolu, stymulujące metabolizm tłuszczu i spalające jego nadmiar (np. L- Karnityna).

Preparaty pochodzenia naturalnego regulujące trawienie i przyspieszające przemianę materii.
Najczęściej występują w postaci herbatek ekspresowych regulujących trawienie (np. cytrynowa herbatka wyszczuplająca Les Infus Oceanse Thalgo, chińska czerwona herbata Pu-Erh ZAS, mieszanki ziołowe Figura i Talia Herbapolu) lub w formie pigułek i toników z ziół przyspieszających przemianę materii (np. tonik z aktywnych ziół Tonidraine).

Dietetyczne preparaty spożywcze wspomagające odchudzanie.
Zwykle są to preparaty wieloskładnikowe łączące kilka funkcji, czyli zmniejszające łaknienie, usprawniające przemianę materii i spalanie tłuszczów. W ich składzie znajdziemy też całą gamę suplementów dodających energii. Do tej grupy można też zaliczyć preparaty na bazie naturalnych wyciągów roślinnych wspomagające odchudzanie (np. z wyciągu z grejpfruta Citrobiotic Sanitas, ekstrakt z fasoli wspomagający trawienie produktów wysokoskrobiowych bez wchłaniania zawartych w nich kalorii Fabacum Vitana czy wspomagający odchudzanie i leczenie cukrzycy preparat na bazie koncentratu ze słonecznika bulwiastego Topinulin Farmapolu).
preparaty pochodzenia naturalnego przyspieszające przemianę materii i regulujące trawienie w postaci herbatek ziołowych.